Description
Characteristics
| General features | |
| Viewfinder Magnification | 0.14x |
| Filter Thread | 46 mm |
| Aperture Max | f / 1.7 |
| Aperture Min | f / 22 |
| Image Stabilization | No. |
| Minimum Focus Distance | 25 cm |
| Optical Design | 8 Items in 7 groups |
| Angle of View | 48 ° |
| Diaphragm Blades | 7 |
| Size | 60.8 x 52 mm |
| Weight | 125 grams |










