Characteristics
| General features | |
| Viewfinder Magnification | 1:7.3 |
| Filter Thread | 52mm |
| Aperture Max | f/1.4 |
| Aperture Min | f/16 |
| Image Stabilization | He |
| Minimum Focus Distance | 25cm |
| Optical Design | 10/13 |
| Angle of View | 63.4° |
| Diaphragm Blades | 9 |
| Size | φ65.8mm × 79.2mm |
| Weight | 340g |









